Blog

Dawno, dawno temu…

kw. 27, 2021

Dawno, dawno temu, w małym, drewnianym domku pod lasem, mieszkali Ola i Damian. Pewnego dnia postanowili, że ich syn nie pójdzie do szkoły…

Tak zaczyna się historia naszej szkoły, opisana w Nowinach Gliwickich, kiedy 13-letni dziś Jurand miał zaledwie 7 lat. Ola i Damian Małaszewscy, po latach poszukiwań miejsca dla swoich dzieci, których aktualnie jest już czworo, postanowili, przy wsparciu zaprzyjaźnionych rodzin, otworzyć własną szkołę. A jakie właściwie były te początki? Możecie przeczytać w artykule, który nadal dostępny jest pod linkiem: Trzy powody by pożegnać się ze szkołą.

Edukacja domowa a edukacja zdalna

Edukacja domowa a edukacja zdalna

Edukacja zdalna stała się z dnia na dzień rzeczywistością w polskich szkołach. Niestety jest często mylona z edukacją domową, co możemy obserwować nawet w debacie publicznej. Tymczasem są to dwa zupełnie różne sposoby spełniania przez dzieci obowiązku szkolnego.

czytaj dalej
Pierwsze kroki w edukacji domowej

Pierwsze kroki w edukacji domowej

Przejście na edukację domową to ważna decyzja. Poświęciliście sporo czasu na przemyślenie za i przeciw, ostatecznie zdecydowaliście się na ten krok. I oto nadszedł ten moment! Zaczynacie zupełnie nową przygodę. Tylko właściwie... od czego tu zacząć? Czym jest edukacja...

czytaj dalej