Nasze cele

Uważamy, że edukacja to dużo więcej niż podstawa programowa. Szczególnie jeśli mowa o edukacji domowej. Dlatego chcielibyśmy, aby nasza szkoła była miejscem spotkań i inspiracji. Oferta, którą przedstawiamy poniżej, to nasze optymistyczne spojrzenie w przyszłość. Nasza pandemiczna rzeczywistość nie sprzyja organizacji spotkań i wydarzeń, jednak będziemy do nich dążyć na taką skalę, jak to będzie możliwe i bezpieczne. Z tego także względu szczegóły dotyczące organizacji i płatności będą dostępne dopiero na przełomie sierpnia i września 2021. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyście już dziś dali nam znać, czy taka oferta Wam się podoba i co wzbudza Wasze zainteresowanie. Serdecznie zapraszamy!

Oferta bezpłatna

Wszyscy nasi uczniowie oraz ich rodzice / opiekunowie są zaproszeni do korzystania z poniższych możliwości:

Podręczniki i legitymacja

Każde dziecko w edukacji domowej w klasach 1-8 ma prawo do otrzymania  podręczników oraz legitymacji szkolnej. Na koniec roku otrzymuje świadectwo szkolne.

Edukacja domowa i przyjazne egzaminy

W naszej szkole edukacja domowa oraz egzaminy są bezpłatne. Egzaminy są przeprowadzane w przyjaznej atmosferze, a dzieci wychodza z nich z poczuciem, że zostały wysłuchane i docenione.

Konsultacje z nauczycielami

Uczniowie i ich rodzice mają możliwość skontaktowania się z nauczycielem egzaminującym. Staramy się eliminować z egzaminów elementy zaskoczenia i jesteśmy gotowi do pomocy.

Pomoce naukowe online

Nasi uczniowie mają dostęp do platform edukacyjnych, jak Balon Blum czy Eduelo. Jest to dobry i atrakcyjny dla dzieci sposób przećwiczenia i sprawdzenia zdobytej wiedzy.

Spotkania dla rodziców / opiekunów

U nas ze spotkań dla rodziców nie chce się wychodzić! I nie chodzi tylko o dobrą kawę i miłe rozmowy. Pomagamy sobie wzajemnie i dzielimy się doświadczeniem. Jest to też okazja do omawiania różnych pomysłów.

Spotkania warsztatowo-integracyjne

Każde spotkanie ma swój temat przewodni, np. sztuka, biologia, chemia itp. W czasie zajęć dla dzieci, rodzice mogą spotkać się w kawiarni i wziąć udział w dyskusjach, prelekcjach lub po prostu poznac i podzelić się doświadczeniem. Spotkania odbywają się co miesiąc w soboty, aby każdy mógł z nich skorzystać.

Oferta płatna

Trzy razy w tygodniu organizujemy spotkania, podczas których dzieci mają okazję pobyć razem i dowiedzieć się
czegoś ciekawego.

Spotkania odbywają się we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 9.00 do 14.00.
Oferta jest dostępna wyłącznie dla naszych uczniów. Osoby zainteresowane prosimy o wiadomość na adres: kontakt@szkolamaranatha.pl.

Gry i zabawy

Twojemu dziecku brakuje podwórka i rówieśników? Przyprowadź je do… szkoły! Spędzi naprawdę dobry czas w miłym towarzystwie i pod życzliwą opieką.

Matematyka

Doświadczenia z matematyką bywają różne. Jedni ją kochają, inni wręcz przeciwnie. Jednak u nas królowa nauk da się lubić, a przede wszystkim zrozumieć!

Języki obce

Nauka języka obcego bywa jednym z trudniejszych wyzwań w edukacji domowej. W naszej szkole stawiamy przede wszystkim na komunikację.

Szachy i gry logiczne

Szachy i gry logiczne to świetna gimnastyka dla mózgu, dzięki której przyswajanie nowych wiadomości w innych dziedzinach stanie się łatwiejsze.

Zajęcia kreatywne

Dla starszych i młodszych, którzy lubią prace manualne i ciekawe eksperymenty. Dla relaksu, rozwoju motoryki i kreatywności.

Rękodzieło

Jeśli twoje dziecko lubi tworzyć, te warsztaty są dla niego. Zajęcia mają aspekt nie tylko artystyczny, jak ceramika czy rzeźba, ale mogą obejmować też szycie czy majsterkowanie.

Teatr i taniec

Niezależnie od tego, czy twoje dziecko kocha scenę, czy wręcz przeciwnie, oswajanie się z publicznymi wystąpieniami jest bardzo pożyteczne. W warsztaty są wplecione elementy autoprezentacji.

Zajęcia komputerowe

Zabawy z kodowaniem, grafiką, ale też poznawanie przydatnych funkcji komputera i zagadnień związanych z bezpieczeństwem używania Internetu. Pracujemy na projektach i często w zespołach.

Warsztaty naukowo-przyrodnicze

Chemia, fizyka i biologia bardzo się lubią. Niestety w szkole często są rozdzielane i nudne. Ale nie u nas! Wyznajemy zasadę, że praktyka powinna wyprzedzać teorię, aby zainteresować i oswoić te czasami trudne, choć ciekawe przedmioty.

Zajęcia sportowe

Zajęcia sportowe będą odbywać się w zależności od sytuacji w kraju i dostępności okolicznych obiektów sportowych. Jeśli tylko będzie taka możliwość, planujemy m.in. zajęcia na basenie, boisku oraz w plenerze.

Warsztaty literacko-pisarskie

W dobie wszechobecnego testowania, czatów i komunikatorów, umiejętność pisania powoli zanika. Postanowiliśmy temu zaradzić i dać naszym uczniom możliwość przekonania się, że literatura może być fascynująca!

Wycieczki i wyjścia

Edukacja domowa nie oznacza siedzenia w domu! Jako szkoła mamy wiele możliwości organizowania wycieczek, wyjść do kina, teatru czy na wystawy, aby poszerzać horyzonty i miło spędzać razem czas.

Zapisy na zajęcia i informacje

Oferta zajęć dodatkowych jest skierowana do uczniów naszych szkół.
Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapraszamy do kontaktu mailowego: kontakt@szkolamaranatha.pl

Zapisy do szkoły

Zapisy na edukację domową trwają cały rok. Obecnie nie obowiązuje rejonizacja, nie ma także potrzeby uzyskiwania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Do zobaczenia!